Van az úgy, hogy az ember lánya elrontja a sült tyúkot, vagy épp megunja másnapra a család. Élelmiszert pazarolni azonban vétek, készítsünk belőle szendvicskrémet!

Történt egyszer, nem is olyan rég, hogy volt egy öreg tyúk a fagyasztóban, amit már ideje volt megsütni. Egészben még nem sütöttem szárnyast, de tetszett a gondolat, hogy nem sok gondom lesz rá, a sütő végzi majd a dolgát. Bíztam a légkeverésben és betettem előfőzés nélkül. Hát nem kellett volna, vagy nem estére kellett volna hagyni.

A fürdetési ceremónia közepette megcsapott az égett zsír szaga, kikaptam a sütőből a szárnyast, szép piros volt, időm nem volt vele foglalkozni, így kikapcsoltam a sütőt. Aztán amikor visszakeveredtem a konyhába és megkóstoltam, konstatáltam, hogy nincs elég jól megsülve, rágós. Nem kezdtem neki újra, egy adaggal megedzettem a rágóizmaim, de a többivel inkább szerencsét próbáltam másnap, mint szendvicskrém alapja.

A végeredmény kifejezetten jó lett, nem győztem repetázni és azt hiszem gyorsabban elfogyott, mint amire egy jól átsült tyúk esetén számíthattam volna. Legközelebb persze nem járok így, előfőzöm a tyúkot-mindenből tanul az ember-de a maradéknak tuti ez lesz legközelebb is a sorsa. 🙂
Íme a kotyvasztott szendvicskrém receptje:

Hozzávalók:
  • sült hús (elfelejtettem lemérni, de: fél melle, egy szárnya, háta és egy combtő volt, amit felaprítottam)
  • 3 evőkanál kacsazsír
  • 1 fej hagyma
  • 2 db tojás
  • 2 evőkanál mustár
  • 2 evőkanál majonéz
  • 2 gerezd fokhagyma
  • szerecsendió, petrezselyem
  • só, bors
Elkészítés:
  1. A hagymát felkockázzuk, a zsíron megdinszteljük.
  2. Hozzáadjuk a csontjáról leszedett és feldarabolt husit, sózzuk, borsozzuk, összesütjük. (Esetemben kevés vízzel főzni is kellett egy kicsit.)
  3. Csipet szerecsendióval és kevés szárított petrezselyemmel tovább fűszerezzük és hozzáadjuk az apróra vágott fokhagymát. Pár percig főzzük, majd elzárjuk.
  4. A két tojást közben megfőzzük, feldarabolva hozzáadjuk a húshoz, mint ahogy a majonézt és mustárt is.
  5. Végül alaposan összeturmixoljuk. Ha nem elég krémes az állaga még kevés zsírt tehetünk hozzá. Ízlés szerint további majonéz vagy mustár is mehet, kinek hogy ízlik.

Ha első ránézésre nem is túl étvágygerjesztő, kóstolás után annál kelendőbb. Ezt még lehet tetézni egy gyors házi kenyérrel, aminek a receptjét innen vettem, együtt tarolnak mindent.
És ami a legfontosabb, az elbénázott sült husim megmenekült és nem pazaroltuk az ételt.
Napjaink egyik legnagyobb problémája ugyanis, hogy rengeteg élelmiszer landol a kukában, amivel nemcsak a tápanyagok, az előállításukhoz felhasznált víz és energia is kárba vész. Így amikor csak lehet, mentsük, ami még menthető! 😉

Oszd meg másokkal:
Pin Share

Ez is érdekelhet még: